ВСТУП, який практично ніяк не пов'язаний зі змістом 71-х "50 слів - шукай",

і який навіяний дякими реаліями життя

  1. Цитати з документів МОНУ:

"МОН затвердило нові рекомендації щодо оцінювання учнів 5-9 класів. ... Що передбачають нові рекомендації щодо оцінювання? Згідно з роз’ясненням МОН, відтепер вчителі мають оцінювати не завдання, а групи результатів навчання: знання, навички, ставлення, цінності ... ".

"... У критеріях 2024 року робота з інформацією закладена в кожну освітню галузь ...".

Щодо першої цитати - я, Косенко В.М., не можу чітко відреагувати на це. Бо вже багато років не переступав порога школи та не уявляю практичного втілення цього ноу-хау. А от значна частина наших учасників-учителів-практиків не розуміє цього та противиться. І так підозрюю, що все буде залежати від адміністрацій навчальних закладів, яким тепер буде легше при потребі "нагнути" неугодних педагогів.

Щодо другої цитати - то от бачите, як МОНУ копіює наші багаторічні ідеї!

2. Дослівна цитата з листа від 15.02.25р. голови "Гармонійного розвитку" всім членам оргкомітету по підготовці до чергових 71-х "50 слів" - шукай" (для тих, хто чомусь досі "не з нами" - з необхідним поясненням одного важливого нюансу: ми, оргкомітет, сповідуючи нашу статутну мету: пропаганду загальнолюдських цінностей, регулярно даємо нашим учасникам місяць часу на надсилання нам відповідей на задані нами 50 найрізноманітніших питань/завдань. Приміром, у березні-квітні ц.р. це буде: мудрість великих людей минулого; флора; фауна; дотепи; техніка; релігія; ребуси; арифметичні приклади; життєві ситуації; кросворди; видатні вчені; біологія; астрономія; моделювання; мова; література; музика; спорт; обласні центри України; стародавня історіія; країни світу; менеджмент; маркетинг; поети/письменники; медицина; логіка; цікаві життєві факти; притчі; корисні копалини; журналістика; міжнародні організації...):

"... До речі (а, може, й не до речі): дуже бажав би нездійсненного: у третині питань глузувати над Трампом (хоча й прекрасно розумію, що йому, так само, як і Китаю, Європі чи кому там ще, головне - це власні "шкурні" вподобання, а не інтереси "якоїсь" країни, яка знаходиться на ОСТАННЬОМУ місці в Європі за рівнем життя); у третині завдань - паплюжити одного "семимісячного" сволоту-неадеквата з сусідньої країни та його поплічників (хоча б: чого варті його "чингісханівські" чи "наполеонівські" замашки, які можуть призвести навіть до зникнення людської цивілізації); а ще в одній - "стирати у порохню" того так званого "головнокомандувача", солдата, навіть не єфрейтора, військово-облікова спеціальність якого - ... діловод, який військову службу не проходив, і в кого вочевидь натурально "дах знесло" (зокрема - за його бездарні сіпання то в одному напрямку, то в протилежно іншому. І щодо кадрової політики в країні - також. Розумію, що до цього частково призвела і безвихідь, в якій він опинився)".

І ще (розуміючи, що хтось із читачів після цього фиркне та зненавидить мене. За такою аналогією: декілька років тому з-поміж нас був супермогутній помічник. І от ми задаємо питання, де гумористично обігрується деяка схожість прізвища Богомолець, претендентки на пост Президента, та певні богомольські поривання тодішнього Президента України. І що ви думаєте? Той помічник огризнувся і ... зник. Тому будьте толерантними, не беріть прикладу з емоційності).

Я зовсім не в зАхваті від політичної діяльності людини, яку багато хто кликухує парашею. Але на фото, яке додаю, є таке, що переважить багато чого. Самі гляньте. Це - момент політичних дебатів між двома претендентами на посаду Президента України. Частина подіуму з національними прапорами співає гімн України. А інша частина ... .

3. Майже дослівна та доповнена цитата з листа від 11.03.25р. голови "Гармонійного розвитку" одній членкині оргкомітету:

"До речі, я не можу заспокоїтися від чергового жахливого враження зовнішнього (та й внутрішнього) виду однієї учениці, з якою іноді репетиторствую. Приходжу до них сьогодні (а аналогічне бачу кожного разу), а вона сидить на дивані безсила, на грані втрати свідомості. І її мама скрушно: "-Оце щойно зі школи. А вчора дві години всією сім'єю робили лабораторну роботу з фізики. І взагалі: у Наді на щось інше крім уроків та домашніх завдань  немає ні хвилини часу)". А Надя далеко не сама нікчемна у рівні розвитку.

А в Наді, відчувається, крім усього ще й гормони буяють. Очманілі освітянські керівники, а таке ви ураховуєте? Чи вам начхати на природні інстинкти дітей?

(з вибаченнями за деякі грубі слова) Наші науковці, методисти є падлюками, садюгами, які гопки скачуть один перед одним (і паралельно - перед ученими та політиками сусідніх країн)! Ну скільки вони можуть знущатися над учнями?! Я ж статистично бачу, що задовільно осилити сучасні шкільні програми (без допомоги репетиторів та батьків) можуть лише десь кілька відсотків учнів!

А щодо укладачів навчальних програм - то питання до них: а ви розбираєтеся в нюансах інших не ваших шкільних предметів хоча б на трієчку? То чому учень зобов'язаний робити це, а ви - ні? А-а, здогадуюся, що ви скажете у виправдання: те, се і це, мовляв, треба утовкмачувати учням на всякий випадок: а раптом їм це знадобиться у подальшому житті. Ну навіщо так? Ви що, безмозкі дебіли? Є ж більш дієвий метод: всім давати посильні АЗИ наук. А в кого виникне потреба щось знати глибше - то для цього є, приміром, факультативи".

Ця проблема - іншими словами. ("Перекидаючи містки" на вседержавний рівень, згадуючи навіть любов до Батьківщини): сучасні українські науковці тужаться чомусь так, щоби в учнів відбити всіляке бажання до навчання, до вдосконалення. Щоби діти ще більше обплутувалися смартфонними тенетами.

І ЩЕ. НУ ЧОМУ ВИ, ШАНОВНІ БАТЬКИ, ШАНОВНІ КОЛЕГИ-ВЧИТЕЛІ, НЕ ШАНОВНІ КУРАТОРИ РІЗНИХ РІВНІВ, НЕ БУНТУЄТЕ, НЕ ПИШЕТЕ ЛИСТИ В ЗАСКОРУЗЛЕ ПРОГНИЛЕ МОНУ, НЕ ПРОТЕСТУЄТЕ СВАВІЛЛЮ ВЧЕНИХ, ЯКІ ВСЕ БАЧАТЬ ЛИШЕ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ НАПИХУВАННЯ ДІТЕЙ СХОЛАСТИКОЮ?

І чому ви, освітяни, нехтуєте тим, що, приміром, мною виданий посібник "Фундамент математики", програма якого завершується лише вмінням розв'язувати квадратні рівняння? І ніяких там (зрозуміло, що могутніх зокрема для дослідження функцій, процесів) диференціалів, інтегралів, про які треба буде колись додатково згадувати лише тим, хто піде саме тією цариною.

До речі, а от якому нюансу я щиро вдячний сучасній освітянській системі? - це тому, що в Україні буяє репетиторство. І цим на свою пенсійно-вчительську краюху "хліба" можу намазати хоча б якийсь шмат "масла". :-(

І жаль, що вже багато років мною оприлюднені аж три листи (див. відповідні вкладення в папці "Оголошення" в цій україномовній версії нашого сайту), але НІХТО НІЯК ОФІЦІЙНО ПИСЬМОВО НЕ ВІДРЕАГУВАВ НА НИХ. ЛЮДИ ДОБРІ! НУ ЧОМУ ВИ МАСОВО ТАКІ РАБОЛІПНІ???

І наостанок - риторичне питання. А чи здогадуєтеся ви, чому ми, ВДГО "Гармонійний розвиток", ніколи не мали, не маємо і не будемо мати "одобрямс" МОНУ щодо нашої діяльності?

03.04.2025р.

Скачати файл ВОРД  71_умови

Скачати файл ПДФ  71_умови

Скачати файл ВОРД  71_умови скорочені

Скачати файл ПДФ  71_умови скорочені

Скачати файл ПДФ  Зразок-оформлення-роботи-по-ледачому-без-заохочувальних-балів-1

Скачати файл ПДФ  Орієнтовний вигляд відзнак

Скачати файл ВОРД  71-замовлення-відзнак

Скачати файл ВОРД  71-І. САЙТ

Скачати файл ПДФ    71 1-й тур САЙТ

Скачати файл ВОРД   72 _сайт

Скачати файл ВОРД  71_ІІ_сайт

Скачати файл ПДФ  71_ІІ_сайт (1)

  1. Друзі! Ну звертайте увагу на деякі нюанси, зокрема – і на недаремно поставлені смайлики в питаннях!
  2. Нарешті! З-поміж учнів знову з’явився крутий новачок, який у першому турі показав феноменальний результат на рівні наших кращих корифеїв-учителів!  А ми вже думали, що абсолютно всі учні поринули у стрілялки/наздоганялки/вдягалки. 🙂
  3. (і це є доповненням до того, що написане в преамбулі перед умовами нашого заходу) Голові оргкомітету випадково потрапили на очі завдання для вступу – увага! – п’ятикласників (!) до одного з провідних ліцеїв Києва. І він шокований:

а) З 50-ти тих питань він зумів відповісти десь лише на десяток. В кожному з інших треба проводити та-а-акі підрахунки, дослідницькі пошуки, аналізи, що куди там нашим питанням №26, №36, №46 чи №51!

Ось – одна з найлегших задач там. Дід удвічі сильніший за Бабу, Баба утричі сильніша за Внучку, Внучка у 4 рази сильніша за Жучку, Жучка у 5 разів сильніша за Кішку, Кішка в 6 разів сильніша за Мишку. Без Мишки всі решта Ріпку витягнути не можуть, а з нею – можуть. Скільки потрібно Мишок, щоб вони самі витягнули Ріпку?

Дослівне авторське розв’язання:

6 · 5 · 4 · 3 · 2 + 6 · 5 · 4 · 3 + 6 · 5 · 4 + 6 · 5 + 6 + 1 =

6 · 5 · 4 · 3 · (2 + 1) + 6 · 5 · 4 + 6 · 5 + 6 + 1 =

6 · 5 · 4 · (9 + 1) + 6 · 5 + 6 + 1 =

6 · 5 · 41 + 6 + 1 = 30 · 41 + 7 = 1230 + 7 = 1237.

Відповідь: 1237 Мишок.

б) і вчергове ми, оргкомітет, на роздоріжжі: чи то наш рівень завдань порівняно допотопний, і тому в майбутньому треба нещадно ускладнювати завдання, чи у нас все нормально, пристойно, а в отому ліцеї “перегинають палку”?

Звісно, що найкраще було б знайти відповідь на це наше здивування так: залучити тих ліцеїстів до наших “50 слів”, і щоб тоді побачити, чи будуть ті “зарозумники” відповідати на всі наші питання. Але ж не можна достукатися до керівництва того ліцею. Мабуть, ми в їхніх очах – плебеї. 🙁

Друзі! Даємо дві доби для того, щоб ви толерантно написали нам, де в чому ми помилилися, фіксуючи результати. Після цього ми виставимо остаточні (підправлені) таблиці, вже з місцями.

Про місця – то побачите, що якщо ми ніде не помилилися у двох рядках (а це рядок Михайленко Світлани та рядок Баранника Адама), то вони стають чемпіонами у своїх номінаціях (Адам – аж у двох). 

Скачати файл ЕКСЕЛЬ  71 – результати остаточні

До речі, вже є “перша ластівка”. Ми були не увели результати однієї учасниці. Вже виправилися.

Принагідно дякуємо, що ви, учасники, возвеличуте нас, оргкомітет, практично не знаходячи наших помилок.

Можете вже при потребі замовляти (до 1 травня) відзнаки згідно з нашими інструкціями.

Друзі! Десь зо два дні ми ще не виставлятимемо на сайті ПОПЕРЕДНІ результати. Тож поки що пропонуємо уважно проглянути ці відповіді та коментарі та прицінитися до того, яке місце ви посядете (хоча не в місці справа. Ге ж?). Із такими урахуваннями: а) ми знову “роздаватимемо” місця лояльно, “з точністю до десяти балів”; б) у двох наших лідерок (а це – знову наші “зіркові” Світлана М. та Вероніка) сумарні результати кожної – в районі 69 балів. А, між іншим, могутній “пелетон”, слава і йому, і Вероніці з Світланою) – лише на відстані 2-3 балів від них. 

Скачати файл ВОРД   71-й – відповіді орг

Скачати файл ПДФ   71-й – відповіді орг (6)

Можете вже при потребі замовляти (до 1 травня) відзнаки згідно з нашими інструкціями.

Робота чемпіонки (із, приміром, ось такою реакцією Миколи Матвійовича): “… Ця робота Світлани претендує на кандидатську. Я в захваті, мені були відомі творчі доробки попередніх учасників, але таку роботу я зустрічаю вперше. Це щось неймовірне!”   Михайленко С._71-1-й-тур. сайт

Михайленко С._71-2-й-тур.сайт