Доброго дня, друзі! Для економії Вашого часу можете пропустити (не читати) все те емоційне, яке напряму не стосується цього заходу (воно, не обов'язкове аж до абзацу 1б, набране дрібнішим шрифтом).

1а. Нас, "останніх з могікан", тих, які пропагують самовдосконалення, і тих, хто творчо розвиваються, катастрофічно стає все менше.

На жаль, "верхи" країни не можуть (чи вперто не хочуть?) бачити, що:

1а-1) у рядових її громадян чим далі, тим очевидніше панує суцільна зневіра в якісь пріоритети. Бо люди "і в мікроскоп не бачать", куди, навіщо й як країна рухається (котиться?) з новими ідолами та ось такими плебейськими ідеями: "... а тепер спробуємо лягти під ...". А "верхи" виправдально (чи нахабно?) "умивають руки", мовляв: така зараз ситуація.

А це відображається й на тому, що учні також не мають ніяких бажань крім єдиного - тупо "сидіти у смартфонах";

1а-2) навіть директори/завучі, не кажучи вже про вчителів, ніяк не можуть "достукатися" до учнівської пасивності (байдужості), яка закута у непробивні панцирі нехтування всім (крім бездумних "хліба та видовищ"). На цих само "шальках" якихось спроб знайти вихід із "глухого кута" - і горьовані батьки;

1а-3) із життя. Один із членів оргкомітету допомагає сусідській п'ятикласниці (яка у майбутньому буде, за, так розуміємо, задумом укладачів шкільих навчальних програм, прорабом?! ↓. Ге?) вирішувати математичну задачу, початок якої такий: на будівництво привезли стільки-то тонн піску, стільки-то тонн цементу і стільки-то тонн щебеню. І раптом дівчина запитує: "-А що таке "щебеню"?" У цій начебто дріб'язковій ситуації викристалізовується величезна освітянська проблема: а в якому класі на якому уроці хтось пояснює такі та безліч інших термінів? Та ну-у-у, захисно скажуть учені, навіщо це? Давайте всіх учнів "через коліно" пропускати крізь горнило "вищих матерій". А, мовляв, хто не осилить цього - то і грець з ним. Давайте продовжувати напихати голови (нещасних) дітей схоластикою! Давайте будемо тупо уводити, скажімо, у математичні програми всілякі похідні, інтеграли, теорему Менелая ... . Я як математик згоден, що, наприклад, поняття похідної (диференціального числення) - це ну ду-у-у-уже могутній НАУКОВИЙ засіб для дослідження поведінки певних залежностей. Але невже для ВСІХ людей це украй необхідно?

↑ - А якщо ця дівчина буде чи то вихователькою в дитсадку, чи поваром, чи моделлю на подіумі, чи просто домробітницею? То навіщо їй зараз (а не через років 20-30-40) знати ці для неї несприйнятні поняття? Чому б школі не акцентувати увагу на розумінні безлічі інших потрібних усім життєвих нюансів? А якщо комусь колись (через років 20-30-40) виникне потреба розібратися в чомусь, то хай він в індивідуальному порядку цілеспрямовано з відчуттям ПОТРІБНОСТІ ДЛЯ НЬОГО опановує це. А, може, дівчині тоді (через років 20-30-40, а не зараз) треба буде нагально розібратися не в щебені, а в трубах, з яких щось кудись втікає/витікає? Чи - ще одна шкільна "класика": одна машина їде туди, інша - сюди ... (слушно-єхидне питання до авторів останньої задачі: а в якій професії це актуальне? Шоферам? Та ну! Диспетчерам? Та ну! Президенту? Та ну!).

От саме на таких нюансах і базується несприйняття учнями азів наук. Де ж тут вихід? Може, треба спрощення програм? На таке категорично не підуть Академія педнаук та її раб-сателіт - Міністерство освіти (МОНУ! Ну прочитайте це, спочатку образьтеся, а потім тверезо згодіться з тим, що ви - лише безправні "пішаки" в руках НАПНУ). Бо там панує надуманий "престиж" перед іноземцями, особливо - перед колегами з сусідніх країн! А ці українські освітянські чинуші не розуміють, що для користі і для суспільства, і для дітей треба, щоб навчальні програми шкільної освітянської ланки у першу чергу були спрямовані на практичні потреби, а не на "науку". Адже у вдумливих країнах основний принцип відбору шкільного навчального матеріалу ось такий: все - через практику, через лабораторні роботи, через натуральне "мацання" складників ... .

А щодо науковців - то «з цифрами у руках»: за даними Держкомстату на 2015 рік (більш свіжих даних ми не знайшли) науковці України становили 63864 осіб. А це - лише 63864 : 42800000 = 0,15% всього тодішнього населення! За іншими даними цей показник був 0,37, що ніяк не впливає на загальну картину. То на кого потрібно рівнятися  країні - на 0,15% (0,37%) чи на 99,85% (99,63%) мешканців? Питання риторичне. Ну, за винятком того, якщо пріоритетом узяти, наприклад, критерій - вибачте - аристократи/бидло). Мо', мої колеги-вчителі вибудують в учнів правильні корисні для життя пріоритети? Аби ж то! Вони, бідні, не встигають кожного дня давати й давати все нові теми, без ніякого закріплення попереднього матеріалу. Може, це зроблять учні шляхом самовдосконалення способом Мюнхаузена "себе з болота за волосся"? Ха! Міф! Бо читайте вище п. 1а.

Відчуваєте, що в цій трішки довгуватій сентенції "і не пахне", наприклад, якоюсь легковажністю? Лише - невимовна біль. І тому просимо читачів, особливо тих, які схильні до раболіпного "йєсть", до виконання чиїхось примх, бути толерантними до таких вистражданих життям думок автора. 

1б. Знаємо (та співчуваємо), що й цього разу вам буде значно важче виконувати завдання. Бо з відомих трагічних причин для нас, рядових громадян України, різні інстанції обмежили доступ до багатьох джерел Інтернет-інформації.

Тому:

1в. Швидше за все, і цього разу ми будемо "роздавати" остаточні місця ну ду-у-уже пільгово (так би мовити - з точністю до 10 балів).

Успіхів всім у самовдосконаленні!

Валерій Косенко.

08.02.24р.

І - пропозиція, яка напряму не стосується цього 67-го заходу "50 слів". Зайдіть у вкладення "Книги" нашого сайту. Невже там нічого вас не зацікавить? Будемо дуже здивовані.

Скачати файл ПДФ 67_умови

 

Скачати файл ВОРД  67-й. Питання 1-го туру

Ой-ой! За принципом “краще пізніше, ніж ніколи”: а чи запитуєте ви себе, чому ми завжди даємо завдання (та умови) у двох файлах – у ВОРДі та в ПДФ? Кажемо “відкритим текстом”. Бо копіювання у форматі ВОРД часто дає збої, неточності (між іншим, це десь аналогічно до підлого для пересічного споживача так званого нумерованого списку, на якому “погоріла” одна учасниця, не побачивши, що номери відповідей не збігаються з потрібними відповідями). От і в цьому випадку: у декого ВОРДівські стрілочки в питанні №1 пострибали чорт-зна куди. І на це чітко звернула увагу, приміром, Мілана з Придністров’я. А дехто по цій причині “влип”.

Оксана Пелешок у преамбулі до відповідей 1-го туру (а, до речі, для тих, хто мріє про нереальність – це про те, щоб правильно відповідати буквально на всі питання: у 1-му турі в Оксани правильні відповіді лише на 22 питання) пише: “Рада новій зустрічі, новим знанням і досягненням (зокрема тому, що примудрилася оформити все вчасно), новим фіаско і недоробкам, новим коментарям редколегії та учасників й очікуванню нового кола загадок і головоломок та всього вищеназваного. Для мене конкурс – один із якорів, які допомагають утриматися в нормі у нашому сьогоденні, відчувати певну стабільність, і само собою його особливий психологічний клімат, що завжди спонукає знову і знову заходити в гості і повертатися”.

Скачати файл ВОРД  67-й Питання 2-го туру

Питання 2-го туру виставлені трішки раніше для того, щоб стимулювати тих, хто не поспішає надсилати питання 1-го туру. Бо а раптом деякі одне-два з цих завдань щось підкажуть учасникам?

 

На превеликий жаль, ми намагалися, але не в змозі виконати нашу обіцянку і не можемо ще виставити чудові розкішні зразкові роботи Вероніки Стрілець, Світлани Сиротенко, Катерини Малікової, Світлани Михайленко, Ані Бойко, Олени Лещенко та ще декілька. Бо не вистачає місця в уже “забитому по саму зав’язку” файлі. Тому якщо замовите і ті роботи, то ми надішлемо їх Вам днями у приватному режимі.

 

Скачати файт ЕКСЕЛЬ  67-й. Остаточні результати

А тепер настав час замовляння відзнак (див. останнє вкладення у розділі “Умови”).

Вкотре нагадуємо, що якщо ви цього не зробите, то ми нічого вам не надішлемо. Навіть якщо ви – еліта. От такі ми (противні) буквоїди. 

02.05.24р. Всі замовлені ЕЛЕКТРОННІ відзнаки ми вже надіслали. Якщо хто щось замовляв, але ще не отримав – напишіть, і ми будемо розбиратися.

Скачати файл ВОРД   67-й. Відповіді

Скачати файл ПДФ  67-й. Відповіді (1)

Робота Саражинських  Знайдені слова 67-1  Знайдені слова 67-2

Робота Оксани Пелешок  Відповіді Пелешок О.М. І тур захід 67   відповіді Пелешок О ІІ тур захід 67

Робота Наталії Єсипової  Наталка Є. 67.1   Наталка Є. 67.2

02.05.24р. Всі замовлені ЕЛЕКТРОННІ відзнаки ми вже надіслали. Якщо хто щось замовляв, але ще не отримав – напишіть, і ми будемо розбиратися.