Буяють наші унікальні ідеї гармонійного розвитку, зокрема і в такому його відгалуженні, як у "50 словах"! І з нами - всі ті, хто розуміє це. Дякуємо щиро всім однодумцям за таке розуміння! Але ...
У зв'язку з ковід-19 Міністерство освіти і науки України намагалося налагодити хоч якесь ефективне дистанційне навчання. І, не зважаючи на те, що ми упродовж 45-ти років (!) неодноразово "стукали" до МОН з пропозиціями звернути увагу на проблему, на яку зараз вкажемо, воно нарешті офіційно визнало, що без указівного перста поводиря-педагога майже всі наші учні - це безпорадні телята, в яких абсолютно не розвинуте ВМІННЯ САМОСТІЙНО ВІДШУКУВАТИ ТА АНАЛІЗУВАТИ НОВУ ІНФОРМАЦІЮ. Згодіться, що саме ці навички, які щойно виділені великими буквами, украй необхідні кожній людині в її самостійному житті. І вони незрівнянно важливіші за ті теоретичні знання, які здебільше відірвані від потреб реального життя і які, на жаль, превалюють у сучасних навчальних закладах України.
Тож приєднуйтеся до нас! Давайте спільними зусиллями будемо пропагувати та розвивати цей наріжний камінь наших заходів - САМОСТІЙНЕ ЗБАГАЧЕННЯ БЕЗЦІННИМИ НАДБАННЯМИ ЛЮДСТВА!
Дуже сподіваємося, що у ваших учнів крім "стрілялок", "одягалок", іншого пустопорожнього убивання часу виникне бажання долучитися до корисного, потрібного, розвиваючого.
Термін виконання наших завдань учнями в домашній обстановці, зі змогою долучити собі в помічники навіть далекоглядних мудрих батьків, неспішний: аж місяць (з 20 вересня по 20 жовтня ц.р.).
Скачати файл ВОРД 57_умови
Скачати файл ПДФ 57_умови
Скачати файл ВОРД 57_умови скорочені
Скачати файл ПДФ 57_умови скорочені
Скачати файл ВОРД 57 Замовлення відзнак
Скачати файл ПДФ 57 Замовлення відзнак
Скачати файл ПДФ Орієнтовний вигляд відзнак
Увага! Порівняно з 18.09.21р. у запитанні №24 підправлена нумерація. Вибачте.
Скачати файл ВОРД 57_запитання_1_тур_сайт
Скачати файл ПДФ 57_запитання_1_тур_сайт
Згідно умов заходу двом учасникам: Роману (до речі – з дзвінком його мами. Беріть приклад з цієї сім’ї, яка працює гуртом! Це нас неймовірно тішить! І ми переконані, що така “співпраця” йде на користь мікроклімату в сім’ї) та Миколі за сповіщення за нашу помилку в №24 нараховуються додаткові 0,3 бала.
Скачати файл ВОРД 57_запитання_2_тур_сайт
Скачати файл ПДФ 57_запитання_2_тур_сайт
ДЛЯ СЛУЖБОВО КОРИСТУВАННЯ: 59 запитання
Скачати файл ВОРД 57 – відповіді-сайт
Скачати файл ПДФ 57 – відповіді-сайт
Коментарі не кориговані нашим літредактором. Вибачте.
Ми, оргкомітет, в прострації. Ми вимушені вже зараз відреагувати на деякі «перли» учасників.
—–
Цитуємо №1. «Нагадуємо: у математиці простим назвали таке натуральне число, яке має рівно два різні натуральні дільники (лише 1 і саме число). А тепер: напишіть суму чортової дюжини перших простих чисел. Урахуйте, що є математичний нюанс, через який ви можете помилитися на сорок. Тож за помилку на сорок учасник отримає лише 2,5 бала, а не 5. Тому рекомендуємо логічно поритися в супровідних визначеннях».
Аналізуємо. 1. Згідно всіх «нормальних» джерел інформації натуральні числа – це 1; 2; 3; 4; 5; 6; … .
- Чи є простим, скажімо, натуральне число 10? Скільки натуральних дільників воно має? Аж 4 (чотири!). Це 1; 2; 5; 10. Бо 10 : 1 = 10; 10 : 2 = 5; 10:10 = 1. Висновок: 10 не є простим числом.
Далі. Наприклад, число, 9 також не є простим, бо має три дільники: 1; 3; 9.
А 11? О! Просте! Бо воно ділиться націло лише на 1 та на 11.
Невже це важко зрозуміти? ДУМАЙТЕ!
А тепер перераховуємо та аналізуємо на «простість» скількись перших натуральних чисел, наприклад, 15 штук: 1; 2; 3; 4; 5; 6;.7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15. Почнемо з 15-ти. Воно не просте (бо ділиться на 1; 3; 5; 15). 14 – не просте (ділиться на 1; 2; 7; 14). 12 – не просте (ділиться на 1; 2; 3; 4; 6; 12). 11 – просте … . Яку кількість простих чисел нам треба в №1? Дюжина – це 12 (див, приміром, Вікіпедію). А «чортова дюжина» (див, приміром, Вікіпедію) – це 13. Тож, рахуючи від найменшого, простими будуть 2; 3; 5; 7; 11; 13; 17; 19; 23; 29; 31; 37; 41. Все. Є рівно 13 перших простих чисел.
Ой! А чому ми не включили сюди число 1? Бо воно має не ДВА РІЗНІ дільники, а лише ОДИН: одиницю. От вам і той нюанс, який описаний в другій половині запитання.
Тепер беремо правою рукою калькулятор … . Так хочеться зло поєхидствувати щодо «… беремо правою рукою …». Але стримаємося. Тому майже ставимо крапку щодо №1.
А які відповіді писали учасники? Ось – декілька: 13; 40; 41; 45; – (прочерк) … .
—–
№4. Знаєте, яка там відповідь? Полтава. От цікаво, яким місцем думали ці учасники. Невже їх “перемкнуло” щодо Києва – Харкова? На всякий випадок не згадуючи про Київ запитуємо: невже у Харкові 5 мільйонів мешканців? І коли ж це Полтава була (чи є?) столицею країни? Якої? А якщо столицею, то чого: хутора поблизу Диканьки, чи як?
—–
№ 10. Ну відкрийте будь-яку енциклопедію! Ну який Юдін є автором музики до «Погоды в доме»? Де таке написане? Більше того: яке відношення він має до Боярки? Навіть Зеленський «тулився» б сюди більше, з “аргументом”, що саме він зараз є одним із головних «погодників» у домі, який зветься Україною.
—–
№25. Виявляється, що тут мова – про герб … . Аж рука не піднімається процитувати два варіанти «відповідей» частини учасників: Ну добре. 1. … Арменії. Це якою мовою так пишуть назву відповідної країни? 2. … України. А це взагалі no comments.
—–
І одна з небагатьох помилок учасників, яку можна вибачити/виправдати – це відповідь “Батьківщина-мати” в №2. Багато хто не звернув увагу на два “тихенько вставлені” в запитанні та виділені тут слова: “… визначення сучасних світових чудес природи”. Тож скульптура ніяк не може бути чудом ПРИРОДИ.
05.10.21р.
—–
А тепер – про приємне. Про дві дуже приємні приємності ( 🙂 ):
а) цього разу прогнозуємо небувалу тисняву у “верхах” таблиці результатів. Адже ще ніколи не було такої великої кількості учасників, у яких лише по 1-2 неправильних відповідей, а у декого взагалі всі відповіді правильні. Навіть подумовуємо, чи не ускладнювати в майбутньому набір запитань;
б) ми з року в рік вказуємо десяткам учасників (а бувало, що й сотням), чому вони потрапляють до плагіату. І з року в рік вони виправдовуються одним із таких п’яти варіантів:
– Та ви що? Я ж гортав сторінки з відповідями, які нам підсунув учитель, лівою рукою, а Вася, який сидів поруч – правою.
– Та ви що-о?? Наші діти найкращі! Вони є найкращими не лише на своїй вулиці, а й в усьому мікрорайоні! Це каже сторож дядя Петя.
– Та ви що-о-о??? Ви розумніші за МАН? Чому там не звертають увагу не лише на рерайт, а навіть на копірайт чи й на копію?
– Ви що, не бачите, що у Валі відповідь №** починається з великої букви, а у мене – з маленької?
– Ви ідіоти!
Так от. Цього разу ЖОДЕН із тих, кому ми надіслали відповідне “фе”, не фиркнув. ДЯКУЄМО ВСІМ ЗА ТАКЕ!
06.10.21р.