43-й захід “50 слів”

 

03/02-18(укр)

02.02.2018р.

 

СОРОК  ТРЕТІЙ  ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ  ЗАОЧНИЙ  МІЖНАРОДНИЙ  ЗАХІД  "50 СЛІВ"

(інша його назва - САМОВДОСКОНАЛЕННЯ,

ще інше, неофіційне гасло - Ау-у-у!  Де  ви,  промінчики  світла

серед  хащ  дрімучого  лісу  сірості  та  розумової  ліні?!).

Принагідно констатуючи 20-річчя з дня проведення аналогу першого заходу "50 слів":

терміни цього 43-го заходу "50 СЛІВ" – з 20 березня по 20 квітня 2018 року.  Два етапи (тури).

Скачати файли: 43_запитання_1_тур

Скачати файли PDF: 43_запитання_1_тур

Скачати файли: 43_запитання_2_тур

Скачати файли PDF: 43_запитання_2_тур

 

43-й  конкурс  “50 слів” завершено.

Знову й знову констатуємо фантастичну активність (і кількісну, і, до речі, якісну) учасників зі славної ДОНЕЧЧИНИ. Честь і хвала донеччанам!

В клітинках “Вік” у декого немає даних. Бо там ми вказували вік лише тих, кому менше 18-ти років, і хто претендує на відзнаки у своїй віковій групі.

А що то за численні прочерки стоять в результатах та в місцях у декого? Уважно вичитуйте правила нашого заходу. Особливо – “командники”.

Один результат (останній) “висвітлений” нами з педагогічною метою.

Дякуємо всім учасникам за майже абсолютну безконфліктність! Цього разу з вашого боку все було пристойно, цивілізовано, з розумінням ситуацій (за винятком одного випадку). Це – приємна відміна від попередніх років, коли наші добрі наміри, скажімо, пояснити учасникам чи їхнім наставникам хиби робіт часто-густо наривалися на та-а-аку брутальність, що й “сапожнік” “позаздрив” би.

І ще.  На радість всім тим владоможцям, кому не потрібні розумні логічні творчі особистості, на відраду тим, хто бажає, щоб їхнім дітям зустрічалося по життю якомога менше конкурентів, констатуємо: в чому-чому, а в цьому одебілюванні молодого покоління “успіхи” країни  беззаперечні. Тож у тему – одне емоційне звернення НЕ ДО УЧАСНИКІВ 43-го конкурсу “50 слів”: ну що, давайте переходити на конкурсні запитання рівня “Складіть слово з літер РЕПЕГОМА”. Ой, надто складно? Ну, тоді давайте спростимо. Літери такі: ПЕРЕМОАГ. І це завдання непосильне? Тоді пропонуємо ще варіант запитання: яке натуральне число, яке на одиницю більше за двійку, є наступним після числа 2?

Наш сарказм поки що завершився. Але гарантуємо, що тоді в нашому конкурсі було б не декілька сотень учасників, як зараз, а мільйони. І думаємо, що вони не здивувалися б цьому махровому дебілізму, не плюнули б спересердя, а з завзяттям поринули б у написання відповідей.

А ще цього разу сконстатуємо  таке, що перегукується з вище наведеним зверненням до лежебок/”диванників”: серед біля тисячі надісланих робіт ледь “нашкрібається” сотня тих, кому ми можемо вручити наші відзнаки, знаючи, що учасник не осоромить їх.

Декілька слів – про “плагіат”. Продовжується суцільний масовий ЖАХ! Лишень надходять хоча б дві роботи від одного навчального закладу, і з 99%-ю впевненістю їх можна не розглядати, а викидати на смітник.

А особливі “успіхи” в цьому цього разу – ще в однієї школи (раніше був сумний антирекорд, коли при очікуваній відповіді Фідель всі 18 учасників з однієї школи написали слово ФіРдель). Так от. Всі чотири слабенькі роботи “передерті” з “першоджерела” не те, що “з точністю до 15-ти спільних НЕправильних відповідей”, а й ще так: всі відповіді цих учасників – як і потрібно, розташовані у стовпчик. Крім – чомусь однієї, яка написана … рівно на три сантиметри правіше від інших (У КОЖНОГО!).

І ще. Щиро жаль, що з року в рік значна частина учасників так і не розуміє, чому в деяких клітинках таблиці у них стоять знаки запитання (і це буде у відзнаках!).

А також дивує те, чому така само значна частина учасників уперто не бажає ставати членами нашої організації. Невже не видно ні з нашого Статуту, ні з нашого конкурсу “50 слів”, що ми – не агресивні фашисти, не зомбоване “Біле братство”, не  націоналісти, які ненависні до тих, хто “співає не під їхню дуду”?..

УВАГА!  Ті  учасники конкурсу, які Є членами  ВДГО “Гармонійний розвиток” (це – ті, в рядку яких в табличному стовпчику “В” стоїть позначка В. Між іншим, може бути таке, що ви – наш член, а біля вас помилково стоїть позначка В? То сповістіть нам про це, і ми виправимося): не пізніше за 7 травня ц.р. оперативно сповістіть у ВОРДівському форматі на questgarmonia@gmail.com чи на val5060@ukr.net  чітку повну адресу  (з поштовим індексом), на яку ми невдовзі надішлемо вам диплом/грамоту.

Між іншим (для тих, хто ніколи не користувався послугами пошти): за міжнародними стандартами адресу заведено писати в такій послідовності: прізвище-ім’я; в наступному рядку – вулиця; і далі відповідно – населений пункт; район; область; країна; індекс.

Ні в якому разі не пишіть, припустимо, таке: “Адреса – така, як у моїй роботі”. Напишіть її  нам ще раз. Ми не будемо ритися в раніше надісланих роботах!

При цьому будьте обачними з будь-якою інстанцією. Вже було безліч випадків, коли учасник бажав отримати відзнаку “з рук” скажімо, свого обласного управління освіти, а якісь “добрі люди” з тих чи з нижчих освітянських структур кудись її запроторювали з невідомих причин (заздрість? безвідповідальність? …).

УВАГА!  Ті  учасники конкурсу, які чомусь НЕ є членами ВДГО “Гармонійний розвиток” (тобто вас немає в переліку членів організації, див. сайт, а в стовпчику “В” у таблицях біля вас стоїть  позначка В? Між іншим: може бути таке, що ви – не наш член, а біля вас помилково стоїть позначка В. То сповістіть нам про це, і ми виправимося):

– а) не пізніше за 7 Травня ц.р. перерахуйте на  поштову  адресу: Валерій Михайлович Косенко, вул. Фастівська, 41, смт. Борова, Фастівський р-н, Київська обл., 08520) ,

або  Косенку Валерію Михайловичу на  картку ПриватБанку № 5168 7572 7671 4427  (в останньому випадку – зі сповіщенням по е-мейл, коли й яку суму Ви переказали)

кошти на виготовлення (на ваш вибір): чи якоїсь однієї вашої відзнаки, чи двох відзнак: фабричної та нашої “фірмової” (величина переказу вказана в умовах конкурсу та залежить від того, чи одну, чи дві відзнаки ви бажаєте мати. Конкретизуємо: вартість фабричного диплому – 25 грн., вартість нашого “фірмового” диплому – 15 грн. Ламінування – за окрему плату: 15 грн.

після чого:

– б) не пізніше за 7 Травня ц.р. оперативно сповістіть на  questgarmonia@gmail.com чи на val5060@ukr.net чітку повну адресу, за якою відсилати ваші відзнаки (з поштовим індексом).

Між іншим (для тих, хто ніколи не користувався послугами пошти): за міжнародними стандартами адресу заведено писати в такій послідовності: прізвище-ім’я; в наступному рядку – вулиця; і далі відповідно – населений пункт; район; область; країна; індекс.

Ні в якому разі не пишіть, припустимо, таке: “Адреса – така, як у моїй роботі”. Напишіть її  нам ще раз. Ми не будемо ритися в раніше надісланих роботах!

При потребі (але сповістіть про таку потребу) можемо надати звіт про використання нами перерахованих Вами коштів.

Чому відразу не виготовляємо та не розсилаємо відзнаки такій “не нашій” групі учасників? Бо неодноразово “обпікалися”. Сподіваючись на порядність учасників, ми завчасно виготовляли та розсилали все. І від багатьох (!) так і не отримували ні коштів, ні хоча б дяки. Тож хай новачки вибачають, що ми  їх “ставимо на один щабель” з отими непорядними.

До наступних зустрічей

(приміром, у 44-му конкурсі, який, як знаєте, триватиме  з 20 червня до 20 липня 2018 року)!

В. Косенко.

СКАЧАТИ ФАЙЛ:   43_результати_сайт

 

Скачати файл ВОРД: 43_відповіді

Скачати файл ПДФ:  43_відповіді

Хоча ми й отримали від учасників аж … чотири (плак-плак-плак!) прохання показати кращі роботи 43-го заходу “50 слів”, але за настирливою порадою однієї з членів оргкомітету та після багаторічної паузи, яка була викликана відразу декількома причинами, одна з яких – згадайте знищення недоброзичливцем нашого попереднього сайту з усім його вмістом,
все ж розміщуємо на сайті деякі з кращих робіт цього заходу. Сподіваємося на те, що не лише ці чотири учасники побажають “покупатися” в щасті (в задоволенні) читання цих унікально насичених інформацією робіт. Бо тут міститься сті-і-ільки цікавинок, що всі вісім робіт можна сміливо віднести до енциклопедичної категорії.
І ще.
1. Ми, оргкомітет, з певних причин не могли показати вам стовідсоткові копії робіт. Хоча б тому, що ми вимушені були “замазувати” деякі місця робіт для дотримання законів про авторське право та про конфіденційність деяких даних, зокрема – домашні адреси, телефони, е-мейли.
А ще – бо деякі роботи були надіслані в досить специфічних форматах. Тому ми боялися, що якщо значна кількість учасників, приміром, не може осягнути Ексель-таблиці, то вони аналогічно не зможуть працювати з такими не стандартними форматами робіт.
2. Не звертайте увагу на численні як правило однотипні прикрі помилки в текстах. Адже помилки (а здебільше це злиття слів, масові зникнення пробілів між словами) – це комп’ютерні “вибрики”. Так розуміємо, що це сталося через неодноразову заміну нами одних форматів на інші (а для більшості робіт це складалося відразу з декількох етапів: переведення головою оргкомітету роботи учасника в ВОРД-формат; пересилання зміненого формату нашій оргкомітетниці-помічниці; підключення нею функції замазування тексту; пересилання нею робіт назад, голові оргкомітету; переведення роботи в ПДФ-формат …).
А виправлення помилок відняло б у нас декілька днів. А цього часу в оргкомітету зовсім немає. Адже саме зараз ми інтенсивно працюємо над шліфуванням запитань наступного 44-го заходу.
3. Автору цього листа чомусь закортіло саме зараз вставити свої дилетантські “п’ять копійок” в поняття маркованих (нумерованих) списків. БЕЗЛІЧ НЕПОРОЗУМІНЬ виникає, коли учасник користується цією “ведмежою” послугою, а щось там десь там “злітає”, зміщується”, і замість, припустимо, відповіді №5 у нас, оргкомітету, висвічується, що то – не відповідь №5, а відповідь №4. А ми ж “тупі”, тому ніяких корекцій не проводимо, а вважаємо, що надіслана відповідь неправильна. Тож при всій повазі до прогресу – ось підтверджене сумними реаліями щире, хоча й грубе, побажання: а щоб рученьки повикручувало тим, хто придумав таку “послугу”, як марковані (нумеровані) списки!
4. Вибачайте, що ще деяких прекрасних робіт тут немає. Не можемо “осягнути неосяжне”.
5. А для прискіпливих є ще одна користь від усього цього. Якщо ця людина вбачатиме таку користь чи для себе, чи для учасника, чи для доведення того, що оргкомітет працює “не так, як треба”, то вона може ретельно порівняти/проаналізувати всі роботи і знайти ті місця, де оргкомітет “дав маху”. І наперед кажемо: ця людина гарантовано знайде багато таких огріхів. А якщо ще проінтерпретує умови конкурсу через свою “призму бачення”, то це буде ваащє (☺) … .
І – в тему. Моя репліка такій людині з п. 5: а давайте ви проведіть не 43, а хоча б один захід “50 слів”, від “А” до “Я”, від підготовки блоку запитань і до підведення підсумків, виготовлення та розсилання відзнак. І тоді повернемося до ваших закидів нам.
В. Косенко.  

Скачати файл: Аня

Скачати файл: Вікторія

Скачати файл: Ольга

Скачати файл:  Наталка Є.

Скачати файл: Михайло

Скачати файл: Наталка В.

Скачати файл: Тетяна

Скачати файл: Максим