Бунтарський лист до освітян

БУНТАРСЬКИЙ лист, який призначений "рядовим" освітянам,

і який перегукується з листом "Незашореним педагогам", який розміщений на цьому нашому сайті в папці "Оголошення".

Шановні колеги!

Вітаючи вас та ваших учнів із Першим вересня:

А  скільки часу всі ви будете знемагати від знущання Національної Академії педагогічних наук України (НАПНУ) над Міносвітою України (МОНУ), тобто терпіти глум і над вами, і над учнями, і над батьками? Що ви чекаєте? Чому раболіпно по-страусиному "засунули голови в пісок"?

Тож я, ініціатор, готовий виконувати будь-які функції у створенні опору НАПНУ/МОНУ: листи в Кабмін чи в Верховну Раду, протестні пікети, страйки ... .

Пояснюю суть проблеми спочатку через призму рядового вчителя, а потім – з констатацією сумних фактів.

Шановні колеги! А якщо проекзаменувати кожного з Вас по ВСІХ шкільних навчальних предметах, то на який "атестат" Ви будете претендувати? Ой боюся, що якщо з фаху матимете навіть 12, то в більшості інших випадків Вам і "двієчка" не буде "світити". Довести це? Будь ласка. Якщо Ви, для прикладу, філолог, то чи знаєте хоча б щось про бензольне кільце? Або – яка формула синуса суми двох кутів? Або – яка подія відбулася в Венесуелі 100 років тому? Або – яка корисна копалина є найпоширенішою, скажімо, в Австрії ... . Ви, філолог, все це знаєте? Ну-у-у, підозрюю, що ви лестите собі. А якщо ви дійсно "вундертьотя(-дядя)", то який відсоток таких вас унікумів серед усіх філологів України?

Зрозуміло, що аналогічно до мовників можете інтерпретувати цей мій "наїзд" і на інших фахівців: вчителів праці; права; математики; біології; історії ... .

Вертаючись до учнів: а навіщо знати середньостатистичній дитині все хоча б щойно згадане? Лише для того, щоб здати випускний/вступний екзамен, і після того через місяць, а то й на наступний день усе те забутися, як жахливий сон? І якщо розглянути навіть потуги слухняних зубрилочок–відмінниць: і невже все те їй треба буде в житті? Хм-м-м. Тоді Ви – "людина в рожевих окулярах".

Ця само шкільна проблема ще з іншого боку. Не заангажовано згодіться: для того, щоб відібрати собі майбутніх науковців, та горезвісна (так бажається написати два останні слова в середньому роді. ☺) НАПНУ пропускає через свої безжалісні жорна ВСІХ учнів. При цьому вона бундючно підтоптала під свої шкурні інтереси МОНУ та всі його структури.

І як ще пояснити ось такий факт? – і в МОНУ, і в НАПНУ є декілька екземплярів моєї 480-сторінкової книги "Фундамент математики", де без наукових перегинів дається весь шкільний математичний об'єм знань. Яка реакція–"відмазка" цих двох структур на те, на що я витратив декілька років написання? "–Ми не розглядаємо змісту вашої книги, бо вона розрахована на 10-річне навчання в школі. А в сучасній Україні воно 12-річне".

До речі: а хто визначив кількість років навчання дитини в школі? Зрозуміло, що та сама НАПНУ (плюс ще, може, структури, які, фіксуючи те, що країна не може залучити посильною роботою юнаків та юнок, міркують: краще хай ці 17-18-річні "протирають штани" за шкільними партами, аніж будуть тинятися навколо зачинених для них заводів/фабрик). Тож давайте все ж підемо своєю альтернативною дорогою, яка відмінна від загарбницьких ідей НАПНУ!

 

З повагою,

 В. Косенко,

голова ВДГО "Гармонійний розвиток",

голова оргкомітету заходу "50 слів".

e–mail:  questgarmonia@gmail.com;  val5060@ukr.net.

Моб. тел. 067–309–51–54   або   093–005–24–85.

 

Скачати файл ПДФ    БУНТАРСЬКИЙ лист